Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIElon Musk zbulon llogarinë e tij sekrete në Twitter

Elon Musk zbulon llogarinë e tij sekrete në Twitter

Elon Musk duket se ka zbuluar se ai ka një llogari sekrete, anonime në Twitter.

Shefi ekzekutiv kishte ndarë një ekran të llogarisë së tij, duke synuar të përdorte imazhin për të demonstruar se si të përdorni funksionin “abonime” të Twitter. Ky mjet i lejon njerëzit të ngarkojnë një tarifë shtesë për aksesin në përmbajtjen e bonusit, dhe zoti Musk po tregonte se pothuajse 25,000 njerëz janë abonuar në llogarinë e tij.

Por imazhi përfshinte një detaj potencialisht më tregues. Krahas llogarisë së tij normale ishte një imazh i vogël që me sa duket tregonte një fëmijë duke mbajtur një kopje të anijes Starship të SpaceX. Ai imazh ishte në pjesën e ndërfaqes në Twitter që është e rezervuar për llogari alternative. Ai u mundëson njerëzve që kanë më shumë se një profil të kalojnë shpejt ndërmjet tyre. Musk dukej se konfirmoi në një përgjigje për “DogeDesigner”, një prej fansave të tij më të zjarrtë, se ai po operon një llogari sekrete. “Nuk do ta merrni me mend kurrë se jam unë!” iu përgjigj ai.

Përdoruesit u përpoqën menjëherë të gjenin faqen. Kërkimi për imazhin nuk tregoi asnjë rezultat dhe nuk kishte detaje të tjera të përfshira në pamjen duke e bërë të vështirë gjetjen e saj. Por menjëherë pasi u postua, një përdorues pretendoi se e kishte gjetur. Ajo quhej @ErmnMusk, dhe kishte të njëjtin imazh të profilit.

Në të ishin publikuar një sërë postimesh të pazakonta, në lidhje me shumë nga temat për të cilat Musk dhe fansat e tij janë të interesuar.  Llogaria u krijua në nëntor 2022, menjëherë pasi Musk përfundoi blerjen e Twitter. Nuk është e qartë nëse imazhi ose detajet e tjera të llogarisë janë ndryshuar në atë kohë, pasi kjo nuk është e dokumentuar publikisht në llogaritë e Twitter

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME