Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETEmri/ U fsheh mes bimëve të kanabisit, arrestohet shqiptari në Britani

Emri/ U fsheh mes bimëve të kanabisit, arrestohet shqiptari në Britani

Alger Çepele ka rënë në prangat e Policisë britanike pasi u gjet i fshehur mes bimëve të kanabisit në një “shtëpi bari” në Wellingborough.

Ai ra në pranga pas një operacioni të kryer nga Policia në zonë. Në cilësinë e provës materiale Policia gjeti dhe sekurestroi 304 bimë kanabisi, të cilat ishin në proces rritjeje.

Lëndët narkotike kapnin vlerën e mbi 45 mijë paundëve. Ndërsa përpos bimëve të kanabisit, u sekuestruan gjithashtu tre telefona celularë, pajisje shoqëruese të nevojshme për të prodhuar bimën dhe një planifikues javor që përmban një orar të detajuar të ujitjes.

Pas daljes para togave të zeza, Çepele u dënua me 18 muaj burg. Në dëshminë e tij ai tha se ishte i detyruar të punonte pasi kishte borxhe për të shlyer.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME