Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIErvin Resuli: Makutëria e "kartelit të qumështit " ska kufi!

Ervin Resuli: Makutëria e “kartelit të qumështit ” ska kufi!

Eksperti i bujqësisë njëkohësishtë edhe krytar i Shoqata Konsumatorit Shqiptar, Ervin Resuli ka bërë publike në rrjetin social facebook faktin se parashikohet rritja e çmimit të qumështit deri në 38%.

Ai i quan të pangopur, njerëz që fusin dorën në xhepin e konsumatorit. Qumështi do u mbetet sadoqë ta përpunoni, edhe vet po ta konsumoni do u kapi diarreja, hajdutë e të pangopur, kartel “Diarreja”

Makuteria e “kartelit te qumeshtit ” ska kufi !

Te pa ngopur me fitimet qe arketojne nga qumeshti blegtorve sot zgjaten doren dhe ne xhepin e konsumatorit .

Te rrisesh cmimin me 38% mbi fitimet qe ke pasur nga cmimi me pare eshte tu fuses doren ne xhep konsumatorve .

Autoriteti i KonkurrencësAutoriteti Kombetar i Ushqimit Drejtoria e Pergjitheshme e Tatimeve duhet te hetojne kete abuzim ne dem te konsumatorit , kartelat teknike te prodhimit te nenprodukteve te qumeshtit duhet hetuar per abuzime te renda qe ben industria e qumeshtit !

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME