Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET“Është ulëritëse” Dumani flet për policët në shërbim të krimit

“Është ulëritëse” Dumani flet për policët në shërbim të krimit

Kreu i SPAK, Altin Dumani edhe pse tha se bashkëpunimi me Policinë e Shtetit është shumë e mirë, ngriti shqetësimin se ka punonjës të lartë të policisë së shtetit që bashkëpunojnë me krimin e organizuar.

Gjatë raportimit në Komisionin e Ligjeve, Dumani theksoi se vetë SPAK ka proceduar rreth 70 punonjës policie.

“Është e rëndësishme të bëjmë dallimin mes shumicës absolute të punonjësve të policisë që janë të angazhuar ditë e natë në luftën kundër krimit dhe korrupsionit, duhet ti diferencoj ata nga një pakicë e inkriminuar.

Në shumë nga hetimet tona ka luajtur policia, por në3nvizoj se në shumë nga hetimet tona kemi evidnetur lidhje të krimit të organizuar me funksionarë të policisë së shtetit.

Korrupsioni në radhët e policisë është problematike.

Janë proceduar nga ne rreth 70 punonjës policie. Na ka rezultuar se drejtues të lartë të policisë të lidhur me krimin dhe nuk

Është ulëritëse kur bën pjesë dhe bashkëpunon me krimin e organizuar. Shembujt janë publike”, tha Dumani.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME