Sunday, October 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËEurovizion/ Tërhiqet Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Eurovizion/ Tërhiqet Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut, nuk do të marrin pjesë në festivalin Euopian ”Eurovision 2023”, kjo për shkak të kostove të papërballueshme për pjesëmarrjen. Transmetuesit paguajnë një tarifë për të marrë pjesë në konkurs, por shuma ndryshon në varësi të madhësisë së vendit.

Kostoja totale për të gjithë transmetuesit e përfshirë për të hyrë zakonisht shkon deri në rreth 5 milionë paund, por saktësisht se sa paguan secili pjesëmarrës nuk bëhet publike.

Midis 8 dhe 17 milionë paund pritet të paguhet nga BBC për të organizuar festivalin, në emër të Ukrainës, në Liverpool në maj 2023.

Po Shqipëria do të marrë një vendim të tillë?

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: