Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTFamilja Al Thani ofron 6 miliardë euro për Manchester United

Familja Al Thani ofron 6 miliardë euro për Manchester United

Familja Al Thani synon të ketë të ketë në pronësi një tjetër gjigant europian. Jassim Bin Hamad Al Thani ishte gati të dërgonte një ofertë prej 4.5 miliardë euro për Manchester United.

Oferta e emirit nga Katari tashmë për të pasur pronësinë e “Djajve të Kuq”, tashmë është rritur. Sipas raportimit nga “Sportmediaset”, Jassim Bin Hamad Al Thani tashmë ka vendosur në pjatë një ofertë prej 6 miliardë euro për të blerë Manchester United.

Jassim Bin Hamad Al Thani është pronar i PSG-së dhe njëkohësisht djali i ish-kryeministrit të Katarit, Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME