Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFatos Tushe paraqitet sërish në SPAK , akuzohet për fshehje pasurie

Fatos Tushe paraqitet sërish në SPAK , akuzohet për fshehje pasurie

Ish-kryetari i bashkisë së Lushnjës Fatos Tushe ka shkuar sot në SPAK, i shoqëruar nga avokati i tij. Dyshohet se Tushe është thirrur për një hetim tjetër të nisur ndaj tij. Ai akuzohet nga Prokuroria e Posaçme për ‘fshehje pasurie’.

Ish-kryebashkiaku përfundoi dënimin pak kohë më parë për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera. Në korrik të vitit 2021, Tushe u vu në pranga dhe më pas u dënua, i akuzuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre në lidhje me një tender të bashkisë së Lushnjes.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME