Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAFermerët grekë në protestë/ Policia Kufitare: Bllokohet rruga Kallpaq-Janinë

Fermerët grekë në protestë/ Policia Kufitare: Bllokohet rruga Kallpaq-Janinë

Policia kufitare greke ka njoftuar palën shqiptare se rruga nacionale Kallpaq-Janinë do jetë e bllokuar. Shkak për bllokimin është bërë protesta që po zhvillojnë fermerët grekë. Sipas njoftimit të policisë, lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla.

Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë, kamionë dhe autobusë, nuk do lejohen të qarkullojnë.

Njoftimi:

Njoftohemi nga Policia Kufitare greke se nga ora 10:00 dhe deri në një njoftim të dytë, rruga nacionale Kallpaq – Janinë, do jetë përsëri e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët. Lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla. Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë (kamionë dhe autobuzë), nuk do lejohen të qarkullojnë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME