Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETFoto - Lajm/ Kur qytetaria bën punën e policive

Foto – Lajm/ Kur qytetaria bën punën e policive

Fier – Ditë të nxehta vere, trafik i rënduar në rrugë qytetesh, fluks ardhje emigrantësh për të kaluar disa ditë pushime pranë familjeve.

Pikërisht kjo dukuri ka bërë që drejtues mjetesh të parkojnë vend e pa vend, mbi trotuare pasi u duket më e thjeshtë apo më e lehtë?

Kjo qytetare ka hipur majë shkallës për të çuar një tabelë prej letre që u lutet shoferave të mos parkojnë mbi trotuare pasi është vend për të lëvizur këmbësoret.

Fotot e mëposhtme janë fiksuar në lagjen “Kastriot” në Fier fare pranë stadiumit të futbollit.

Patrulla policie që qarkullojnë në katër anët e qytetit në çdo orë të ditës dhe të natës edhe në orët e pikut të vapës i bien sirenave sa bëhen të bezdisur dhe për qytetarët nuk i shikojnë këto parkime në kundravajtje apo bëjnë sikur nuk shikojnë ?!

Do ishte mirë që ligji të zbatohej njësojë për të gjithë në cdo rrugë të qytetit e për cdo qytetar që abuzon apo e shkel atë

Shikoni fotot

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME