Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEFoto - Lajm/ Rekord bostani në Suk, 30 kg kokrra, treg nuk...

Foto – Lajm/ Rekord bostani në Suk, 30 kg kokrra, treg nuk ka.

Roskovec- Sharqiri në tokat e begata të Sukut në Roskovec po njeh rekrde, superprodhim

Sipas fermerëve mësohet se edhe pse po shitet me 70 lekë të vjetra kilogrami, treg nuk ka e po kalbet në ara.

Ky që shikoni në foto është Bert Agaçi nga Suk 1 i bashkisë Roskovec dhe mësojmë se një kokër bostan peshon deri në 25 apon 30 kilogram dhe është afro 50 centimetra i gjat dhe tre të tillë shkojnë në një “bojë” njeriu , thonë ata. Punës ja kemi bërë ysmetin, treg ska, çmimi përtokë thotë fermeri

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME