Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREFunksioni i ri i WhatsApp për personat që duan të kyçin dhe...

Funksioni i ri i WhatsApp për personat që duan të kyçin dhe fshehin bisedat

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve të çastit të Meta, është vendosur të prezantojë një veçori në pajisjet e lidhura që do t’u mundësojë përdoruesve të mbrojnë bisedat e tyre nga njerëzit e tjerë.

Sipas një raporti të fundit nga WABetaInfo, WhatsApp po nxjerr funksionin e tij Chat Lock në pajisjet e lidhura.

Ky funksion, i cili i lejon përdoruesit të kyçin dhe fshehin bisedat e tyre pas një kodi kalimi ose vërtetimi biometrik, fillimisht ishte i kufizuar në pajisjet kryesore. Megjithatë, funksioni Chat Lock duket se është i disponueshëm për përdoruesit që përdorin WhatsApp për Android (versioni 2.24.11.9), në vend të vetëm disa përdoruesve të zgjedhur.

Meta e Mark Zuckerberg prezantoi funksionin Chat Lock në WhatsApp në maj 2023 dhe muajin e kaluar u raportua se kompania kishte filluar testimin e këtij funksioni në pajisjet e lidhura duke e shpërndarë atë tek një numër përdoruesish.

Edhe pse kompania nuk ka zbuluar se kur kjo veçori do të jetë e disponueshme në versionin e qëndrueshëm të WhatsApp, ai pritet të shpërndahet për publikun pas testimit të plotë në versionin Beta të aplikacionit.

Kjo mund të zgjasë të paktën disa javë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME