Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORE“Gjelat” fitore përballë Austrisë, një autogol i jep tre pikët Francës

“Gjelat” fitore përballë Austrisë, një autogol i jep tre pikët Francës

Me shumë mund, Franca ka mundur në Dyseldorf Austrinë me rezultatin 0-1 falë një autogoli.

Sfida nisi me një ritëm të lartë nga të dyja skuadrat, të cilat provuan për të shënuar. Por një autogol i Wober në minutën e 38’ kaloi në avantazh Francën.

Pjesa e dytë ishte gjithashtu e luftuar, me Mabppen dhe Dembelen që iu afruan golit, por pa arritur ta çonin topin në rrjetë.

Kështu Franca shkon në kuotën e tre pikëve në Grupin D, po aq sa dhe Holanda, ndërsa Austria dhe Polonia qëndrojnë me zero.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME