Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedGjendet çantë e mbushur me florinjë në rrënojat e tërmetit. (vidio)

Gjendet çantë e mbushur me florinjë në rrënojat e tërmetit. (vidio)

Në ditën e 17-të që nga tërmeti tronditës i 6 shkurtit në Turqi dhe Siri, ekipet e shpëtimit vijojnë punën për të nxjerrë nga rrënojat sendet dhe objektet e qytetarëve që humbën jetën dhe më pas i dorëzohen policisë. 

Nga rrënojat e qytetit të Kahramanmaras ekipet kanë nxjerrë sot një çantë me zinxhirë të trashë floriri. Sipas dëshmive vendase, secili rrip ka një vlerë prej 10 mijë dollarësh. Ende nuk dihet identiteti i pronarit të tyre, i cili ka ngjallur kuriozitet në rrjetet sociale.

Çanta e madhe plot me rripa të artë u gjet gjatë punës për të hequr mbeturinat dhe rrënojat matanë rrugës, ndërsa pas pamjeve nuk u dha asnjë shpjegim për fatin e bizhuterive. Sipas medieve turke pretendohet se ky vend mund të ishte një dyqan argjendarie. Disa komentues pohuan se në rrënojat ku u gjet ari ishte shtëpia e pronarit të argjendarisë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME