Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETGjendet një makinë gati për të bërë atentat pranë shtëpisë së...

Gjendet një makinë gati për të bërë atentat pranë shtëpisë së …

Gjendet një automjet i bërë gati për tu përdorur në një atentat mafioz në Elbasan.

Makina është tip fuoristradë dhe është gjendur në zonën ku ka shtëpinë Erion Alibeaj në Elbasan, por nuk dihet nëse kjo makinë është apo jo porosi e tij apo e grupit tjetër kriminal.

Në brendësi të automjetit janë gjetur 2 armë tip kallashnikovi, një sasi e madhe fishekësh si dhe 1 një shishe benzinë e cila do përdorej për të djegur automjetin mbas atentatit.

Deri tani nuk dihet se kush është shënjestra e atentatit dhe as autorët që do të kryenin këtë vrasje.

Policia ka sekuestruar pamjet filmike të kamerave sigurisë në zonë për të parë personat që do të kryenin këtë atentat dhe që kanë braktisur automjetin në atë zonë./Syri

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME