Wednesday, March 22, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETGjykata e Apelit thotë fjalën e parë për gjyqin e PD-së

Gjykata e Apelit thotë fjalën e parë për gjyqin e PD-së

Gjykata e Apelit, pas tërheqjes për këshillim për kërkesën e Ivi Kasos që mbron grupin Berisha, vendosi që të mos japë vendim për këtë kërkesë.

Ivi Kaso argumentoi se nuk duhet të legjitimohet grupimi i Enkelejd Alibejat si palë në këtë gjyq dhe të rrëzohet kërkesë padia.

Nëse gjykata do ta pranonte tani kërkesen e Ivi Kasos, do të mbetej në fuqi vendimi i Agron Zhukrit në shkallë të parë, në favor të Sali Berishës.

Por, gjykata zgjodhi të mos veprojë kështu.

Ajo shtyu vendimin për kerkesen e Kasos për të mos e quajtuar palë Alibeajn e ka lënë në fund, ç’ka do të thotë se do të marrë përgjigje me vendimin në fund. Nëse do ta bente tani, do të mbyllej gjyqi dhe do të mbetej vendimi i faktit.

Seanca do të vazhdojë dhe në fund merr vendimin.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: