Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETI grabisin makinën në autostradë, i lënë "targën" policisë

I grabisin makinën në autostradë, i lënë “targën” policisë

Lushnje – Grabitje me arme ka ndodhur mbremjen e djeshme rreth ores 22 ne vendin e quajtur pushimi i shoferit ë aksin e autostrsdës Fier – Lushnje kamë pohuar burime.infirmacioni , nderkohe qe policia e mohon kete fakt ne njoftimin per shtyp

Dy persona te maskuar nenn kercenimin e armeve kane ndaluar nje mjet tip benz me targa SA 398 AU dhe pasi i kane detyruar te zbresi drejtuesi i mjetit i kane mare mjetin dhe janë larguar  ne drejtimt te Fierit

Drejtuesi i mjetit  ëshë banor i fshatit  Sopëz i bashkise Divjake. Ai ka njoftuar policine e cila e ndihmuar dhe nga FNSH  ngritën postblloqe por nuk kane arritur të bllokojnë grabitësit pasi ata ishin larguar duke lënë pas “targat”.

Zona ku ka ndodhur grabitja eshte e mbuluar me pamje nga shume kamera sigurie te bizneseve perreth gje e cila mund te ndihmoje policine per identifikimin e autoreve te grabitjes.

Policia

Mbrëmjen e djeshme, kallëzon shtetasi Martirio Peqini banues në Divjakë, se në vendin e quajtur “Pushimi i shoferit”, Lushnjë, persona të paidentifikuar, i kanë marrë me dhunë, automjetin tip “Benz”, me të cilin po udhëtonte.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.


POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME