Thursday, March 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETIdentifikohen autorët e përleshjes vdekjeprurëse në Nea Jonia

Identifikohen autorët e përleshjes vdekjeprurëse në Nea Jonia

Agjensia e lajmeve Zougla

Janë identifikuar katër nga autorët e sherrit të përgjakshëm të ndodhur në orët e para të së mërkurës në një kafene në Nea Jonia.

Sipas informacioneve të zougla.gr, bëhet fjalë për shqiptarë që janë punësuar për drogë, trafik dhe mbrojtje të lokaleve të natës.

Banda e ashpër me bazë në Sepolia

Selia e bandës është një klub në Sepolia, nga ku thuhet se ka marrë emrin banda. 

Anëtarët e saj dyshohet se veprojnë edhe si “truproje” të kurtheve të njohur. Ata drejtonin një klub nate në Liosion, ndërkohë që kishin angazhuar autoritetet edhe për një rast trafiku droge.

Në fakt, më 7 janar, oficerët e Departamentit të Trafikimit të Njerëzve të Prokurorisë së Krimit të Organizuar kanë vënë në pranga një prej anëtarëve të bandës, pasi ai kishte burgosur dhe ekstraduar prej muajsh një vajzë 22-vjeçare.

Oficerët e EL.AS. po kryejnë kërkime gjithëpërfshirëse për të arrestuar autorët, megjithatë ekziston frika se personat e përfshirë mund të jenë larguar tashmë nga vendi.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: