Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREIkona e filmit, aktorja Meryl Streep do të marrë çmimin e madh...

Ikona e filmit, aktorja Meryl Streep do të marrë çmimin e madh në Kanë

Ikona e filmit, aktorja e madhe Meryl Streep do të marrë Palmën e Artë të nderit në Festivalin e Filmit në Kanë në Grand Theatre Lumiere në ceremoninë e hapjes më 14 maj. Streep e cila mban tre çmime Oscar dhe nëntë Golden Globe, është një nga interpretueset më të mëdha në historinë e kinemasë.

Aktorja e madhe kthehet në Croisette për herë të parë që kur fitoi çmimin për aktoren më të mirë në 1989 për filmin “A Cry in the Dark” me regji të Fred Schepisi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME