Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREInteri me Asllanin në fushë mund me “poker” Atalantën e Gjimshitit

Interi me Asllanin në fushë mund me “poker” Atalantën e Gjimshitit

nteri nuk ka ndërmend të ndalet, teksa mbrëmjen e sotme mundi me lehtësi 4-0 Atalantën, në duelin e prapambetur.

Goli i parë i kësaj ndeshje erdhi në minutën e 26-të, me Darmian që kaloi vendasit në avantazh, ndërkohë që Lautaro dyfishoi avantazhin për “zikaltërit”.

Argjentinasi humbi goditjen nga pika e bardhë në minutën e 54’, por Dimarco u gjend menjëherë në vendin e duhur dhe e dërgoi topin në rrjetë, duke trefishuar avantazhin e skuadrës së tij.

Ndeshja u vulos nga Frattesi, i cili u aktivizua në minutën e 62’, teksa 10 minuta më pas bëri “poker” për ekipin e tij.

Asllani për Inter-in dhe Gjimshiti për Atalanta-n luajtën nga minuta e parë dhe u shfaqën në formë shumë të mirë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME