Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTInteri merr fitoren e parë në Champions

Interi merr fitoren e parë në Champions

Interi ka arritur që të marrë 3 pikët e para në Champions League për këtë sezon. Skuadra e Inzaghit fitoi 2-0 në transfertën ndaj Viktoria Plzen. Edin Dzeko do të zhbllokonte shifrat që në minutën e 20-të pas një asisti nga Correa. Në minutën e 61-të vendasit mbetën me një futbollist më pak, pas dalje me karton të kuq të Pavel Bucha pas një ndërhyrje të ashpër ndaj Barellas.

Interi e shfrytëzoi menjëherë këtë rast duke shënuar golin e dytë me Dumfries që shfrytëzoi një kundërsulm të shpejtë. 7 minuta nga fundi i kohës së rregullt bëri debutimin në Champions dhe mesfushori i Kombëtares sonë Kristjan Asllani.

Në ndeshjen tjetër të orës 18:45, Tottenhami pësoi një humbje në fundin e ndeshjes 2-0 në transfertën ndaj Sportingut. Paulinho dhe Arthur Gomes ishin autorët e golave për ekipin portugez.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME