Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETJa përbërësi që u pengon në rënien e flokut

Ja përbërësi që u pengon në rënien e flokut

Problemi i rënies së flokëve dhe i rrënjëve të dobëta nuk është një fenomen i rrallë dhe produktet në treg nuk i ndihmojnë askujt. Por, si për çdo gjë tjetër, zgjidhjen më të mirë për këtë problem e ofron natyra!
Mjekja ruse Tatjana Viktorovna Konovalova zbuloi një recetë për një maskë të thjeshtë për të forcuar rrënjët e flokëve.

Kjo maskë rigjeneron strukturën e rrënjëve të flokëve dhe ndalon rënien e flokëve, e për ta bërë atë ju duhet vetëm një ushqim: Karota!

Si një burim i shkëlqyeshëm i beta-karotenit dhe vitaminës A, karotat jo vetëm që ofrojnë shikim të mirë, por gjithashtu ndikojnë në shëndetin e kokës, i cili është thelbësor për flokë të shëndetshëm.

Lëndët ushqyese që përmbajnë karotat mund të përmirësojnë shëndetin e flokëve, thonjve dhe lëkurës tuaj. Përveç kësaj, karotat ndihmojnë në detoksifikimin e të gjithë trupit, duke përfshirë lëkurën e kokës dhe krijojnë qeliza të reja.

Përgatitja është gjithashtu shumë e thjeshtë:

Grini imët disa karota të freskëta dhe fërkojini në rrënjët e flokëve.

Lëreni të veprojë për të paktën 15 minuta, më pas shpëlajeni mirë si zakonisht.

Në fillim, gjithmonë aplikojeni maskën para se të lani flokët të paktën 5 herë radhazi.

Kur flokët tuaj të forcohen, mjafton të aplikoni karotën e grirë një herë në muaj dhe rezultatet e para do të shihen pas disa trajtimesh!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME