Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREJa pse nuk duhet të porosisni kafe apo çaj, në avion!

Ja pse nuk duhet të porosisni kafe apo çaj, në avion!

Të gjithëve na ka ndodhur që në fluturime të gjata me avion, të porosisim një kafe në bord, në mënyrë që të marrim sado pak veten nga lodhja.

Por, kamerieret e avionëve, sugjerojnë se ju kurrë nuk duhet të porosisni kafe apo çaj kur jeni në fluturim.

Por pse?

Në dallim nga pijet në shishe ose të konservuara, kafeja dhe çaji bëhen me ujë rubineti.

Kamerieret e fluturimeve thonë nuk dihet se kur mund të ketë qenë hera e fundit që depozita e ujit është pastruar.

Pra, uji mund të jetë me baktere të rrezikshme të cilat mund t’ju sëmurin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME