Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËJa shkaku i vdekjes së Ivana Trump

Ja shkaku i vdekjes së Ivana Trump

Ivana Trump vdiq pasi u rrëzua nga shkallët e shtëpisë së saj në Nju-Jork, edhe pse fillimisht u tha se mendohej për një atak kardiak. New York Post konfirmoi se autopsia e saj përfundoi të premten dhe se vdekja e saj u gjykua aksidentale. Rënia shkaktoi “lëndime të rënda nga përplasja” në trupin e saj, tha Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Nju-Jorkut.

Gruaja e parë e ish-presidentit Donald Trump u gjet e vdekur në fundin e shkallëve brenda banesës së saj në Manhattan pasditen e së enjtes. Ajo ishte 73 vjeçe.

Donald Trump reagoi ndaj vdekjes së saj në Truth Social menjëherë pasi lajmi u publikua.

“Ajo ishte një grua e mrekullueshme, e bukur dhe e mahnitshme, e cila bëri një jetë të mrekullueshme. Krenaria dhe gëzimi i saj ishin tre fëmijët tanë, Donald Jr., Ivanka dhe Eric. Pusho në paqe, Ivana!” -shkroi ai.

Donald Jr., 44 vjeç, Ivanka, 40 dhe Eric, 38 vjeç, lëshuan një deklaratë të përbashkët të enjten ku thuhej:

“Me pikëllim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të nënës sonë të dashur, Ivana Trump. Nëna jonë ishte një grua e jashtëzakonshme – një forcë në biznes, një atlete e klasit botëror, një bukuri rrezatuese dhe nënë dhe mike e kujdesshme. Ajo i mësoi fëmijët e saj të kenë guximin dhe forcën, dhembshurinë dhe vendosmërinë. Ajo do t’u mungojë shumë tre fëmijëve dhe dhjetë nipërve dhe mbesave të saj.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME