Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAJa si u arratisën serbët nga manastiri i Banjskës (vidio)

Ja si u arratisën serbët nga manastiri i Banjskës (vidio)

Janë publikuar pamjet që tregojnë momentin kur grupi i serbëve të armatosur arriti të arratiset nga manastiri i Banjskës të Zveçanit pas rrethimit nga policia e Kosovës.

Pamjet nga droni tregojnë agresorët teksa ecin maleve si dhe brenda mureve të manastirit. Nga përplasjet humbi jetën efektivi shqiptar Afrim Bunjaku si dhe 3 agresorë serbë ndërsa 2 të tjerë u kapën të plagosur dhe 6 të tjerë janë arrestuar.  

Rreth 30 persona me uniforma dhe të maskuar shihen teksa lëvizin në manastir pak orë pasi kishin qëlluar për vdekje policin Afrim Bunjaku në këtë fshat. Autoritetet e Kosovës thanë se është kapur edhe një arsenal armësh.

Mediat serbe raportuan se disa sulmues po trajtohen në spitalet e Serbisë. Pamjet janë publikuar nga agjencia prestigjioze “Associated Press” mbrëmjen e kësaj të hëne duke u shprehur se materialin e ka marrë nga Qeverisë së Kosovës. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME