Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIJa trendi më i ri i bukurisë në TikTok

Ja trendi më i ri i bukurisë në TikTok

Qerpikë shumë të gjatë pa nevojwn e atyre fallso? TikTok mund të ketë rrengun perfekt për dwshirat tuaja. Dhe nuk ka tw bwjw për bojë për vetulla. Por qerpikët, një aleat thelbësor i bukurisë për ata që duan më të mirën nga sytë e tyre.

Në fakt, me një lëvizje të thjeshtë, qerpikët janë më të lakuar dhe shikimi më intensiv, duke na dhënë një hapje edhe më të thellë. Dhe është shumë e lehtë për t’u përdorur. Por tani TikTok ndryshon kartat në tryezë dhe na jep një rreng bukurie që mund ta bëjë këtë aleat edhe më të çmuar.

A keni provuar ndonjëherë ta përdorni kthyesen e qerpikwve anasjelltas?

Nëse tendencat e BeautyTok pushtojnë ekranin tuaj nw “for you”, qerpikët e kundërt mund të jenë zbulimi më i çmuar në fushën e make-up-it.

Me një video shpjeguese në profilin e saj, krijuesja e përmbajtjes Audrey Boos ka zbuluar metodën për të marrë qerpikët që sfidojnë gravitetin. Mjafton ta ktheni pajisjen me kokë poshtë dhe ta aplikoni në qerpikë (të pastër, pa bojë për vetulla) derisa të jenë të drejtë. Më pas, kthejeni në pozicionin e tij normal dhe vazhdoni duke i përdredhur qerpikët si zakonisht dhe në fund aplikoni rimelin.

Ky hap i dyfishtë, siç dëshmohet në video, do të jepte një efekt hiper voluminues, të ngjashëm me atë të qerpikëve falls.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: