Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREJa ushqimet që ju ndihmojnë të hidratoheni gjatë verës

Ja ushqimet që ju ndihmojnë të hidratoheni gjatë verës

Gjatë verës duhet të mendoni për dehidratimin që mund të pësojë trupi juaj. Temperaturat e larta dhe lagështia e verës ju bëjnë të djersiteni dhe prishin ekuilibrin e elektroliteve (minerale që ndihmojnë në ruajtjen e niveleve të duhura të lëngjeve).

Pa ekuilibrin e duhur të elektroliteve, dhe pa pirë ujë që ju ndihmon të zëvendësoni lëngjet që humbisni, fillon dehidrimi, pra hidratimi i dobët i trupit.

Kastraveca

Është një nga perimet më hidratuese dhe gjithashtu është e mbushur me vitaminë C.

Kosi

Kosi përmban proteina, karbohidrate, kalcium dhe 85% ujë.

Shalqiri

Është plot me ujë! Shalqiri është një nga frutat më freskues dhe është një rostiçer i shkëlqyer qoftë i vetëm ose i kombinuar me djathë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME