Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREJoni Mitchell në skenë në Grammy për herë të parë

Joni Mitchell në skenë në Grammy për herë të parë

E ulur në “fronin” e saj ajo ndau skenën me Brandi Carlyle, Allison Russell, Lucius, Jacob Collier, Blake Mills dhe Sista Strings.

Joni Mitchell (Joni Mitchell) u shfaq për herë të parë në skenën e çmimeve Grammy , duke performuar “Both Sides Now” me zërin e saj të bukur.

Sipas Variety, ajo fitoi çmimin e saj të parë Grammy në vitin 1969 për albumin “Clouds”, i cili përfshinte këngën.

E ulur në “fronin” e saj ajo ndau skenën me Brandi Carlile, Allison Russell, Lucius, Jacob Collier, Blake Mills dhe Sista Strings.

“E dimë apo jo, secili prej nesh që ëndërronte të bëhej një kantautor vërtet apokaliptik, e bëri këtë në kurrizin e të vetmes Joni Mitchell. Ajo është një nga krijueset më me ndikim dhe emocionalisht bujare në historinë njerëzore. Ajo arriti të ripërcaktojë thelbin e këngës për të pasqyruar përmbajtjen e shpirtit të një personi”, tha Carlisle në parathënien e këngëtares së njohur.

Në të njëjtën kohë, çmimet e 66-të Grammy shënuan Grammy-në e saj të 10-të për albumin më të mirë folklorik me “Joni Mitchell në Newport [Live]” i lëshuar në 2023 dhe prodhuar nga Brandi Carlyle.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME