Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREJuventus fiton falë Chiesa-Vlahovic gjysmëfinalen e parë të Kupës ndaj Lazios

Juventus fiton falë Chiesa-Vlahovic gjysmëfinalen e parë të Kupës ndaj Lazios

Juventus hedh një hap drejt finales së Kupës së Italisë në këtë sezon. Pas një krize të thellë në kampionat, bardhezinjtë morën një sukses 2-0 ndaj Lazios në aktin e parë të gjysmëfinales të luajtur në “Allianz Stadium”.

Skuadra e Allegrit ju falën finalizimit të dy sulmuesve të saj Chiesa dhe Vlahovic. Sulmuesi italian zhbllokoi ndeshjen që në minutën e 50-të, duke dërguar topin në rrjetë pasi mori një pasim fantastik nga Cambiaso.

Në minutën e 64-t, Vlahovic realizoi një gol fantastik me një goditje të sakte me të majtën që shkoi në cepin e portës. Ndeshja e kthimit do të luhet në “Olimpico”, teksa ekipi i Tudor ka një mision të vështirë për të përmbysur shifrat.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME