Tuesday, March 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKadastra/ Ikën Tani dhe vjen Dyshja

Kadastra/ Ikën Tani dhe vjen Dyshja

Artan Lame nuk do të jetë më kreu i Kadastrës. Mësohet se ai ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë.

Në krye të kësaj Agjencie është emëruar Dallëndyshe Bici, e cila deri sot ka drejtuar Inspektoratin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit.

Bici pritet të prezantohet nesër në krye të Kadastrës, ndërsa shkaqet e dorëheqjes së Lames nuk dihen.

Burimet pohojnë se ikja e Lames do të pasohet me largime të tjera në krye të kadastrave në Fier, Vlorë dhe Shkodër, por thuhet se pas shkarkimeve mund të ketë dhe arrestime

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: