Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKapen duke shitur kokainë dhe kanabis, dy të arrestuar në Fier

Kapen duke shitur kokainë dhe kanabis, dy të arrestuar në Fier

Kapen duke shitur kokainë dhe kanabis, dy të arrestuar në Fier

Finalizohet operacioni i koduar “Procesi”. Gjatë këtij operacinë kanë rënë në pranga dy persona të përfshirë në trafikimin e lëndëve narkotike.

Sipas policisë janë sekuestruar dhjetëra doza të lëndëve narkotike cannabis sativa dhe kokainë.

“Gjatë kontrollit në banesat e këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhjetëra doza të lëndëve narkotike të dyshuara narkotike cannabis sativa dhe kokainë, të cilat u sekuestruan së bashku me një peshore elektrike, një grirëse bimore, një mjet prerës (thikë) dhe 4 celularë, që shërbenin për këtë veprimtari të paligjshme.  Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, siguronin lëndë narkotike cannabis sativa dhe kokainë, i ndanin në doza në banesat e tyre dhe i shitnin në lagje të ndryshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME