Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKapen mbi 26 kg kanabis pranë kufirit me Greqinë, arrestohen dy shqiptarë

Kapen mbi 26 kg kanabis pranë kufirit me Greqinë, arrestohen dy shqiptarë

Mbi 26 kilogramë lëndë narkotike kanabis janë sekuestruar pranë kufirit greko-shqiptar, në Kapshticë.

Raportohet se operacioni i zhvilluar nga policia kufitare greke nisi me kontrollin në një banesë në pronësi të një shtetasi grek, aty kku u gjetën 27 pako me kanabis me peshë totale 26.2 kilogramë.

Nga hetimet rezulton se këtë sasi droge e kanë futur në Greqi dy shtetas shqiptarë ditën e djeshme në orët e para përmes një automjeti dhe më pas e kanë çuar në banesën e grekut 36 vjeçar.

Mjeti i transportit u gjet në Follorinë dhe brenda tij shoferi dhe pasagjeri, shqiptarë të moshës 32 dhe 37 vjeç që u arrestuan. Brenda në mjet kishte vende të improvizuara për transportin e drogës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME