Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREKate Winslet: Jeta ime ishte e tmerrshme pas Titanic

Kate Winslet: Jeta ime ishte e tmerrshme pas Titanic

Kate Winslet zbuloi se ngritja e saj në yll pas suksesit të menjëhershëm të filmit të “Titanic” e bëri atë të ndihej “e tmerrshme”.

Ndihesha sikur duhej të dukesha në një mënyrë të caktuar ose të isha një gjë e caktuar, dhe për shkak se ndërhyrja në media ishte kaq e rëndësishme në atë kohë, jeta ime ishte mjaft e pakëndshme,” tha Winslet, për revistën Porter.

“Gazetarët gjithmonë thoshin: “Pas “Titanic”, ju mund të kishit bërë gjithçka dhe megjithatë keni zgjedhur të bëni këto gjëra të vogla”, vazhdoi Winslet. “Dhe unë thashë, ‘Po, sepse të qenit i famshëm ishte e tmerrshme.”

“Unë isha mirënjohëse, sigurisht,” shtoi Kate. “Isha në fillim të të 20-ave dhe munda të merrja një shtëpi Por nuk doja të më ndiqnin duke ushqyer rosat”.

Pavarësisht se e urrente famën që erdhi së bashku me luajtjen në filmin 11-herë fitues të Oskarit së bashku me mikun më të mirë, Leonardo DiCaprio, Winslet zbuloi se niveli i saj aktual i famës “nuk është një barrë”.

“[‘Titanic’] vazhdon t’u sjellë njerëzve gëzime të mëdha,” vazhdoi aktorja fituese e çmimit Oscar. “E vetmja herë kur jam si “O Zot, fshihu”, është nëse jemi në një varkë diku.”

Kjo nuk është hera e parë që aktorja e “Divergent” shprehet për mospëlqimin e saj ndaj gjithë vëmendjes që mori pas suksesit të filmit.

Në vitin 2021, ajo u shfaq në një episod të podcast-it “WTF With Marc Maron” ku zbuloi se  shkoi “menjëherë në modalitetin e vetë-mbrojtjes”, pasi pretendoi se u ndje e “ngacmuar” nga disa tabloidë në Mbretërinë e Bashkuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME