Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAKatër  humbur prezantuesi i njohur televiziv anglez, në një ishull grek!

Katër  humbur prezantuesi i njohur televiziv anglez, në një ishull grek!

Kërkimi për prezantuesin e humbur televiziv Michael Mosley do të rifillojë sot për të katërtën ditë.

67-vjeçari, i njohur për programet e tij televizive dhe podkastin e tij “Just One Thing” që transmetohet në BBC Radio 4, u zhduk të mërkurën kur ishte me pushime në ishullin grek Symi.

Dr. Mosley u largua nga plazhi i Agios Nikolaos më këmbë të mërkurën në orën 13:30 me orën lokale (11:30 BST) dhe pamjet e reja të kamerave të sigurisë të para nga agjencia e lajmeve PA e tregojnë atë më vonë duke hyrë në një shteg malor në brendësi të një fshati aty pranë.

Një operacion kërkimi dhe shpëtimi, që përfshin zhytës, helikopterë dhe dronë, do të fillojë sërish të shtunën në mëngjes pasi u anulua kur ra  muzgu  të premten.

Pamjet e kamerave duket se e shfaqin transmetuesin në rrugën kryesore të Pedit duke mbajtur një çadër rreth 20 minuta pas largimit nga plazhi.

BBC ka parë një pjesë të dytë të pamjeve CCTV nga një ambient aty pranë që tregonte një burrë që mbante të njëjtat rroba dhe mbante të njëjtën çadër që ishte stampuar në orën 13:50.

Zyrtarët tani mësohet se po përjashtojnë mundësinë që babai i katër fëmijëve të lëndohej teksa ecte midis plazhit dhe fshatit.

Një kamerë CCTV e veçantë, nga një shtëpi në buzë të Pedit në skajin e largët të fshatit, e tregon Dr Mosley duke hyrë më vonë në një shteg malor rreth orës 14:00 me orën lokale, tha PA.

Një anëtare e ekipit të shpëtimit e përshkroi kërkimin si një “garë me kohën” dhe tha se ai mund të ishte “kudo”.

“Rruga nuk është e lehtë për t’u ndjekur, nëse ai merrte një kthesë të gabuar, ai do të humbiste,” tha ajo për PA.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME