Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETKeni rrahje të shpeshta zemre, ja çfarë duhet të bëni

Keni rrahje të shpeshta zemre, ja çfarë duhet të bëni

Aritmia është një nga simptomat që kemi ndjerë të na ndodhë të gjithëve të paktën një herë. Shpeshherë situatat në të cilat ne frikësohemi, shqetësimi rreth diçkaje apo dikujt, ankthi bëjnë që zemra jonë të rrahë aq shpejt sa na duket sikur do të na dalë nga vendi.

Këto rrahje të sheshta zemre na shqetësojnë qoftë edhe nëse ndodhin vetëm një herë.

Ndër shkaqe të tjera të kësaj simptome janë dhe: një situatë rreziku, aktiviteti i fortë fizik, disa filxhan kafe më shumë se normalja në ditë ka dhe raste të lidhura me disbalanca kronike në trup të cilat kanë sjellë dhe këtë simptomë.

Çfarë do t’ju ndihmonte të largoni atë ndjesi!

  • 400 mg Magnesium Bisglycinate (gjithmonë me këshillë dhe rekomandim mjeku ose farmacisti)!
  • Spërkasni vaktet tuaja me pak Cayenne Pepper pluhur!
  • Përdorni kurën e ujit me kripë, ku shtoni kripë himalaje ose deti në ujin tuaj. Doza e sugjeruar është 1/4 l.V kripë në 250 ml ujë.
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME