Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedKërkohej nga Belgjika, shqiptari bie në prangat e policisë greke

Kërkohej nga Belgjika, shqiptari bie në prangat e policisë greke

Një shqiptar i shpallur në kërkim në Belgjikë është arrestuar ditën e sotme nga pala greke në Kakavijë, teksa tentonte të kalonte kufirin për t’u futur në Shqipëri.

Sipas komunikatës së policisë greke bëhet me dije se nga kontrolli rezultoi i kërkuar me urdhër europian arresti nga autoritetet belge për trafik droge dhe vjedhje.

Ai do të paraqitet në Prokurorinë e Janinës ku do të nisin procedurat për ekstradimin e tij.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME