Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËKoncerti i Noizy-it  mbledh 18 mijë të pranishëm në sheshin “Nënë Tereza”

Koncerti i Noizy-it  mbledh 18 mijë të pranishëm në sheshin “Nënë Tereza”

Mbrëmjen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” po organizohet koncerti më i madh, që është organizuar ndonjëherë në Shqipëri, për muzikën HIP –HOP & RAP (Rhythm & Poetry).

Artistët më të mirë të trojeve shqiptare e të Europës do të bëhen bashkë për “Alpha Show”. Ky koncert, me përmasa e standarde ndërkombëtare, është ideuar dhe iniciuar nga Noizy (Rigels Rajku), artisti i shndërruar tashmë në fenomenin e muzikës Hip- Hop në Shqipëri, kantautori që ka shënuar rekorde suksesi kombëtare e ndërkombëtare.

Artistët e parë që ndezën skenën e “Alpha Shoë” janë dy reperët Finem dhe Solo ose siç njihen ndryshe ‘KPT’. Djemtë sapo kanë nisur performancën e tyre dhe publiku deri më tani është më i zjarrtë se kurrë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME