Saturday, April 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTKush fiton Botërorin? Gjetjet e Barometrit, ja kë duan shqiptarët

Kush fiton Botërorin? Gjetjet e Barometrit, ja kë duan shqiptarët

Të gjithë janë me sytë nga ndeshja e vitit, ajo mes Argentinës dhe Brazilit për kupën e Botërorit Katar 2022. Brazili ka zhgënjyer shqiptarët në këtë botërorë, pasi 26.6% e tyre kanë besuar se do të ngre trofeun në Katar.

Të pyetur nga Barometri në ”Euronews Albania”, se kush kombëtare do të fitoj botërorin përveç Brazilit edhe Argjentina është një skuadër tek e cila shqiptarët kanë shumë pritshmëri me 20.4%. Franca po ashtu ka 19.1% të besimit të shqiptarëve.

Kombëtaret që me pak shqiptarë kanë besuar se do të fitojnë botërorin janë Portugalia me 6.1%, Kroacia me 4.5%, Holanda me 3.9%, Spanja 3.6%, Zvicra 2.9%, Anglia 2.3%, Gjermania 2.2% dhe Maroku 1.2%.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: