Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETLetra/ 17 vjeçaria nga Rroskoveci i jep fund jetës, mister shkaqet

Letra/ 17 vjeçaria nga Rroskoveci i jep fund jetës, mister shkaqet

Rroskovec – Një 17 vjeçare banore e fshatit Suk1 të bashkisë së Rroskovecit i ka dhën fund jetës në mesditën e sotme. Aktin fatal 17 vjeçaria e ka kryer pasi kishte lën në tavolinën e kasolles pranë banesës ku jetonte familja Agaçi, një letër ku në thelb ajo shkrunate ; “ Zoti më pruri në këtë jetë dhe unë po shkoj tek ai. Më vishni me fustan të bardhë”.

17 vjeçaria  G Agaçi është gjendur e pa jetë nga familjarët e saj të cilët janë munduar që ta sjellin në jetë por përpjekjet kanë qënë të kota. Më pas ata kan njoftuar spitalin dhe policinë të cilët kanë shkuar në vëndin e ngjarjes. Pas ekspertizës së kryer vdekja e 17 vjeçares ka ardhur nga asfiksia teksa kish ndërrmar aktiv e vetvrasjes nëpëret varjes.

Sipas burimeve të informacionit nga policia e Fierit mësohet se 17 vjeçaria kishte lën një letër në tavolinën e kasolles pranë baneaëa ku jetonte por nuk jepte shkaqet se përse e kish marr aktin final duke flijuar veten.

Policia

Më datë 25.05.2024, rreth orës 12:15, në fshatin Suk, Roskovec, është gjetur nga familjarët e saj, e pajetë, dyshohet e vetëvarur, një shtetase 17 vjeçe.

Nga këqyrja paraprake e trupit të kësaj shtetase, nuk janë konstatuar shenja dhune.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Lexo edhe …

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME