Friday, December 8, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËLirimi i Alqi Ballkos/ Meta: Goditje fatale për sistemin e drejtësisë

Lirimi i Alqi Ballkos/ Meta: Goditje fatale për sistemin e drejtësisë

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta thotë se lirimi i Alqi Bllakos nga burgu ishte një goditje fatale për sistemin e drejtësisë.

“Të paktën Alqi (Bllako) ka mundësi sepse ka babin që paguhej 10 mijë euro nga kompania e inceneratorëve. Rasti i djeshëm tregoi se në krye të kësaj afere nuk është as Alqi, as Lefteri, por është Edi Rama. Po bëhet “drejtësi” me regji. Drejtësia nuk veproi kurrë ashtu siç duhet të vepronte. Lirimi i djeshëm i Alqi Bllakos është një goditje fatale për sistemin e drejtësisë me urdhër të Edi Ramës. Dhunon qytetarët e thjeshtë dhe merr në mbrojtje shkaktarët e dëmeve më të mëdha. Afera e inceneratorëve vërtetë është 430 milionë euro. Është një humbje morale, e gjitha me urdhër të Edi Ramës” – tha Meta.

Ndërkohë SPAK-u po vazhdon hetimet për emra të tjerë të përfshirë në aferën e inceneratorëve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME