Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREMarko Caka në filmin “The Bride”, në krah Penelop Cruz e Christian...

Marko Caka në filmin “The Bride”, në krah Penelop Cruz e Christian Bale

Aktori shqiptar, Marko Caka pritet që të luajë një rol në filmin “The Bride”, një film ky që pritet të jetë një hit në Netflix dhe kinematë amerikane. Ish korespodenti i gazetës shqiptare “Panorama” në Greqi pasi shkoi në Amerikë bëri realitet ëndrrën e tij amerikane. aktrimin.

The Bride është një film me skenar të Maggie Gyllenhaal dhe Mary Shelley dhe regji të Maggie Gyllenhaal.

Filmi është një prodhim i Warner Bro dhe Netflix kurse aktorët kryesor në këtë film janë të Cristian Bale, Penelope Cruz ,Jake Gyllenhaal e Jessie Buckley. 

Ngjarjet janë të viteve 30′ me Frankenstein qe luhet nga Cristian Bale.

Caka luan rolin e kamerierit ne një weeding ballroom ku i shërbej Cristian Bale e Penelope Cruz.

Sipas prouduksionit filmi pritet të këtë pritshmëri shumë të madhe duke e krahasuar me The Dark Night e Joker duke ditur se xhirimet kapin një  buxhet shume te madh.

“Sigurisht është një privilegj për mua të jem mbi 15 ore në një sheshxhirim rreth  10 ditë dhe overtime me këta aktorë të medhenj dhe aq mbresëlënëse të luash bashkë me aktoren e famshme Penelope Cruz e  cila tregonte një thjeshtësi gjatë pushimeve në sheshxhirim”, ka thënë Caka për Gazetën Express.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME