Saturday, April 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedMbi 2600 të vdekur nga tërmeti, Erdogan shpall 7 ditë zie kombëtare...

Mbi 2600 të vdekur nga tërmeti, Erdogan shpall 7 ditë zie kombëtare në Turqi

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka bërë me dije se është marrë vendimi për të shpallur 7 ditë zi kombëtare për shkak të tragjedisë së ndodhur nga tërmeti që tronditi sot Turqinë dhe Sirinë.

“Për shkak të tërmeteve të ndodhura në vendin tonë, shpallim 7 ditë, ditë zie kombëtare. Flamuri ynë do të ngrihet në gjysmështizë deri në perëndim të diellit të dielën, 12 shkurt 2023, në të gjitha përfaqësitë e vendit tonë dhe të huaja”, ka shkruar ai në një postim në Twitter.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: