Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMbrrin në gjykatë Marenglen Muhametaj, vrasësi i babait në Greshicë

Mbrrin në gjykatë Marenglen Muhametaj, vrasësi i babait në Greshicë

Fier – Ka mberrirur ne gjykaten e Fierit 37- vjecari Mariglen Muhametaj i cili pas nje debati me te atin Qemal Muhametaj e ka goditur me sende te forta duke i shkaktuar vdekjen e menjehershme .

Ngjarja ndodhi mbremjen e se enjtes ne fshatin Greshice te Mallakastres ne oborrin e baneses , dhe me pas autori i dyshuar i vrasjes eshte larguar ne drejtim te paditur.

Gjate marrjes ne pyetje nga ekspertet e policise se Mallakastres 37- vjecari nuk ka shfaqur pendese teksa ngjarjen e ka treguar me gjakftohtesi. Ai do perballet me togat e zeza nga do te merret masa e vleresimit qe parashikon ligji per “ Vrasje per shkak te marredhenieve familjare” . Seanca gjyqesore drejtohet nga prokuror Andi Pogace dhe gjyqtar Sonila Hoxha.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME