Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKË“McGonigal”/ Escobar: Është një çështje e hapur penale, nuk mund të flas

“McGonigal”/ Escobar: Është një çështje e hapur penale, nuk mund të flas

Zëvendës Ndihmës Sekretari e SHBA-ve për Çështjet Europiane Gabriel Escobar, ka dhënë një intervistë ekskluzive mbrëmjen e sotme në “Top Story”.

Eskobar nuk ka pranuar të flasë për çështjen e ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal duke deklaruar se është një çështje e hapur penale.

Duke iu referuar përmendjes së kryeministrit shqiptar në hetim, Escobar tha se marrëdhënia e SHBA është me popullin dhe institucionet, jo individët.

“Nuk mund të flas për një çështje të hapur penale. Marrëdhënia e SHBA është me popullin, me institucionet, jo me një parti, me një individ. Marrëdhënia me Shqipërinë më e mira që kemi pasur ndonjëherë”, tha Escobar në Top Channel.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME