Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedMe varkë drejt Anglisë, shpëtohen emigrantët, më shumë ishin shqiptarë

Me varkë drejt Anglisë, shpëtohen emigrantët, më shumë ishin shqiptarë

48 emigrantë, shumica shqiptarë, janë shpëtuar nga mbytja jashtë Gjirit të Sommes në Francë. 48 personat u shpëtuan jashtë Gjirit të Somme dhe janë shoqëruar nga zjarrfikëset dhe një ekip mjekësor. Në varkë ndodheshin edhe pesë gra e tre fëmijë.

Mësohet se gjatë udhëtimit atyre iu është dëmtuar motori i gomones dhe për pasojë kanë mbetur në mes të detit dhe për këtë është dashur ndërhyrja e rojeve bregdetare dhe skuadra e tyre të shpëtimit për të bërë të mundur nxjerrjen në breg në emigrantëve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME