Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREMessi një fenomen i rrallë/ Më i miri në votimet e “FIFA...

Messi një fenomen i rrallë/ Më i miri në votimet e “FIFA The Best 2023”

Lionel Messi është bërë futbollisti i parë që ka fituar tri herë çmimin “FIFA THE BEST”, duke vendosur një rekord edhe për këtë trofe, pas atij të “Topit të Artë”, të cilin e ka fituar tetë herë.

36-vjeçari u konfirmua si fituesi i vitit 2023 në ceremoninë e çmimeve “FIFA THE BEST” që është duke u zhvilluar aktualisht në Londër.

Sulmuesi i Inter Miamit dhe Argjentinës kryesoi garën ndaj Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME