Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORETrajneri i vitit në “FIFA THE BEST” shpallet Guardiola

Trajneri i vitit në “FIFA THE BEST” shpallet Guardiola

Pep Guardiola është zgjedhur trajneri i vitit 2023 në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “FIFA THE BEST”.

Guardiola u shpreh se e ndan këtë çmim me pronarët e Manchester City-t, Fearran Soriano dhe Txiki Begiristain që i kanë dhënë gjithmonë besim.

“Dua që ta ndajë këtë çmim me pronarët e klubit të Manchester City-t, Fearran Soriano dhe Txiki Begiristain, të cilët më kanë besuar që nga fillimi. Dua të falenderoj të gjithë stafin që punon me ne dhe si lojtarët e mi. Të jetosh me ta në vitet e fundit ka qenë një kënaqësi e vërtetë”, u shpreh Guardiola.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME