Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta: 100 euro shtesë do të përfitojnë pensionistët në Kosovë gjatë muajit...

Meta: 100 euro shtesë do të përfitojnë pensionistët në Kosovë gjatë muajit tetor. Po në Shqipëri?

Nga Ilir Meta-

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Qeveria e Kosovës ndërmerr hapa konkretë për të mbështetur shtresat në nevojë për përballimin e krizës së rritjes së çmimeve dhe inflacionit të lartë.

100 euro shtesë do të jetë shuma që do të përfitojnë pensionistët në Kosovë gjatë muajit tetor.

Po në Shqipëri? Ndihma e Qeverisë Rama për pensionistët nuk është as sa një kafe në ditë, sepse paratë ajo i shpërdoron dhe i vjedh për inceneratorët dhe koncensionet, ndërsa për pensionistët në Shqipëri jetesa është e papërballueshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME