Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta citon Reganin: Fjalimi që e tregon qartë rrugëzgjidhjen edhe për vendin...

Meta citon Reganin: Fjalimi që e tregon qartë rrugëzgjidhjen edhe për vendin tonë!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka përzgjedhur një pjesë nga fjalimi i famshëm i ish-Presidentit amerikan Ronald Regan, titulluar “Ne njerëzit”,  për t’i dhënë një mesazh shprese, popullit shqiptar.

“We the People”, fjalimi i jashtëzakonshëm i Presidentit Ronald Regan tregon shumë qartë rrugëzgjidhjen edhe për situatën e rëndë në të cilën ndodhet sot vendi ynë”, thotë Ilir Meta. – Është koha për udhëheqjen, vendimmarrjen dhe qeverisjen e popullit dhe kjo do të ndodhë vetëm nëpërmjet ushtrimit të së drejtës kushtetuese për Referendum.”

Ish-Presidenti thekson në shënimin e tij në Fb se “është populli ai që i tregon i Qeverisë çfarë duhet të bëjë dhe çfarë i lejohet të bëjë dhe se asnjë Qeveri arrogante, e korruptuar dhe e papërgjegjshme nuk mund t’i shpëtojë llogaridhënies.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME