Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta: Rama do bëhet shembull për 200 vitet që vijnë!

Meta: Rama do bëhet shembull për 200 vitet që vijnë!

Kreu i partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar me kritika ndaj kryeministrit Edi Rama, ku ka theksuar se do të bëhet shembull për 200 vitet që do të vijnë. 
 

Sipas Metës, Rama nuk i shpëton dot një gjyqi popullor pasi drejtësinë e ka vetëm populli. 

Meta:Denoncime, ndërgjegjësime, përshkallëzime, organizime dhe patjetër një gjyq mbarë popullor. Drejtësinë e ka vetëm populli. Ai është prokurori suprem, gjykatësi suprem dhe nuk i shpëton dot. Nuk do shpikim ligje për ta dënuar. Jo me ligjet që ka bërë vetë. Fët e Fët. Ai do bëhet një shembull që në këtë vend nuk do të ketë kurrë pandëshkueshmëri. Ky është që një vend që sa mundësi të japë, por kur përpiqesh ta shkatërrosh, ndëshkimi është i vlefshëm për 200 vitet që vinë dhe mjeti kryesor i i Partisë së Lirisë është ti kthejë fuqinë 
Rama nuk kontrollon dot as panikun e tij dhe përpiqet tu japë zemër vartësve që ka. Unë kam bërë thirrje të gjithë njerëzve në administratë të mos bëhen pjesë e aferave të Ramës dhe ministrave të tij, ai ka treguar që nuk e ka problem ti bëjë bedele. Rama është i ndërgjegjshëm që ora tij po i ofrohet, ora e tij në përfundim ndaj kësaj sjelljeje. Rama do bëhet shembull për 200 vitet që vinë 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME