Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREMiqësoret/ Gjermania fiton ndaj Holandës, Anglia bën paqe me Belgjikën

Miqësoret/ Gjermania fiton ndaj Holandës, Anglia bën paqe me Belgjikën

Gjermania europian si Holanda, këtë herë në stadiumin e Frankfurtit, me përmbysje në shifrat 2-1. Holandezët e Koeman kaluan të parët në avantazh me golin e Veerman në minutën e katërt, megjithatë skuadra e Nagelsmann reagoi shpejt dhe riktheu baraspeshën me Mittelstadt në minutën e 11-të me super gol.

Për të vulosur suksesin mendoi sulmuesi Fulkrug, që erdhi nga stoli dhe shënoi në minutën e 85-të me një asist të Toni Kroos, duke i dhënë Gjermanisë suksesin e dytë radhazi.

Anglia shmangu humbjen vetëm në sekondat e fundit të miqësores ndaj Belgjikës në “Wembley”. Tielemans shënoi dy herë në pjesën e parë.

Megjithatë skuadra e Southgate u kundërpërgjigj dy herë, duke barazuar përkohësisht me Ivan Toney dhe më pas duke vulosur rezultatin 2-2 në minutën e fundit shtesë me anë të Jude Bellingham.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME